Najczęstsze awarie nitownic

Najczęstsze awarie nitownic

Nitownica to narzędzie stworzone z myślą o łączeniu ze sobą różnych powierzchni. Nitowanie jest alternatywą dla spawania i łączenia na śruby i często przewyższa te metody pod względem wygody i efektywności. Elementy połączone nitami można zobaczyć praktycznie wszędzie – od wielkich mostów po damskie torebki.
Nitownice są stosunkowo proste w budowie i niewiele może się w nich popsuć, jednak, jak każdy przedmiot, czasem wymagają naprawy. Z jakimi awariami trzeba się liczyć, kupując nitownicę? Na początek należy zaznaczyć, że jest kilka rodzajów tego narzędzia i w zależności od tego mogą wystąpić różne problemy.

Najczęstsze awarie nitownic ręcznych

Nitownice ręczne kuszą niską ceną i łatwością obsługi. Jednak „podejrzanie” tanie egzemplarze z niepewnego źródła mogą sprawiać pewne kłopoty. Jeden z najczęstszych problemów to krzywe i nieszczelne zakuwanie nitów. Zdarza się też, że trzpień zupełnie blokuje się wewnątrz nitownicy i uniemożliwia pracę. Jeśli po jego usunięciu sytuacja się powtarza, jedynym wyjściem może okazać się wymiana nitownicy na nową, tym razem sprawdzonej, renomowanej firmy. W lepszych nitownicach ręcznych po długiej i intensywnej pracy mogą zużywać się poszczególne części. Można próbować wymienić je samemu, ale najlepiej oddać swoje narzędzie w ręce profesjonalistów z serwisu nitownic. Takie rozwiązanie to gwarancja prawidłowej naprawy sprzętu i użycia oryginalnych części, przeznaczonych dla danego modelu nitownicy.

Awarie nitownic pneumatycznych i akumulatorowych

Nitownica akumulatorowa lub zasilana kompresorem nie wymaga użycia siły fizycznej do zaciskania nitów. Takie urządzenia są bardziej skomplikowane w budowie niż nitownice ręczne, ale także w ich przypadku awarie polegają głównie na zużyciu poszczególnych części. Oto najczęstsze przyczyny problemów w pracy z tego typu sprzętem:

1. Złe ustawienie, zużycie lub zanieczyszczenie szczęk, uszkodzenie sprężyn poruszających szczękami;
2. W przypadku nitownicy na nitonakrętki – uszkodzenie końcówki gwintowanej;
3. Nieszczelności i wycieki płynu hydraulicznego lub powietrza;
4. Źle dobrane części przy samodzielnej naprawie.

Awarie zaawansowanych technicznie nitownic wymagają profesjonalnej naprawy – taką właśnie gwarantuje nasza firma. Jesteśmy autoryzowanym serwisem marki Fein, zajmujemy się także sprzętem innych producentów oraz prowadzimy sprzedaż nowych i używanych nitownic. Dla nas nie ma problemów nie do rozwiązania!

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl